sobota, 12 grudnia 2015

Refresh P.M. - maść do oczu na noc bez konserwantów - recenzjaSkład: Mineral Oil - 42,5%, White Petrolatum - 57,3% (olej mineralny, wazelina biała)

Opakowanie: 3,5 g

Cena: ok. 11 $

Stosowanie: na noc, odciągamy dolną powiekę tworząc kieszonkę i nakładamy niewielką ilość maści do środka

Trwałość: brak danych

Refresh PM jest idealną maścią na noc, przed snem, w zaawansowanym zespole suchego oka. Zapewnia oczom ukojenie i dobre nawilżenie. Chroni je przed wysuszeniem w nocy, kiedy śpimy. Jest maścią bezpieczną i możemy używać ją tak często i przez tak długi okres czasu, jak jest to konieczne. Jednak pamiętajmy, aby przed jej zastosowaniem zdjąć soczewki z oczu.
Refresh PM czasowo łagodzi pieczenie, podrażnienie i dyskomfort z powodu suchości oczu, ekspozycji na słońce i wiatr. Może być używana jako "ochraniacz" przed dalszymi podrażnieniami. Maść używamy tylko do oczu, nie dotykamy końcówką dozownika do żadnej powierzchni, aby uniknąć zanieczyszczenia. Po użyciu od razu zakręcamy tubkę koreczkiem. Przechowujemy z dala od źródeł ciepła i zimna
Niestety, jak wiele innych dobrych kropli do oczu, Refresh PM nie jest dostępna w Polsce. Dlaczego? Nie wiem. Producentem jej jest Allergan, zapewne wielu z nas firma mało znana (podpowiem, że znane są u nas krople Optive od Allegran). Maść można kupić na ebay, lub poprosić znajomego z zagranicy o zakup. Na pewno warto. Jest bardzo dobra, nie zawiera konserwantów i moje oczy po nocy są w idealnej kondycji. Malutka, poręczna tubka, którą wygodnie dozujemy preparat. Maść nie wychodzi sama z tubki, nie wycieka, tym samym nie marnując się i  nie brudząc powiek i dozownika. Polecam osobom z problemem suchości oczu w nocy i po nocy, kiedy nad ranem oczy bolą. Czas opatulić oczy kołderką maści Refresh PM. skutecznie chroniącej je przed nocną suchością - zwłaszcza, jeśli mamy problem nie domykania powiek podczas snu.
Pamiętajcie, że pielęgnacja oczu z zaawansowanym zespołem suchego oka, to nie tylko doraźne kropienie oczu za dnia, ale i troska o ich nawilżenie w nocy,

17 komentarzy:

 1. Hej, nie mogę znaleźć tej maści na ebay'u? :( pomocy! :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są :) Nawet po kilka opakowań: http://www.ebay.pl/itm/291630288416 http://www.ebay.pl/itm/121809540981 Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Dziękuję Ci bardzo :-) szukam jakiegoś ratunku dla moich oczu, zobaczmy :-)

   Usuń
  3. Dziękuję Ci bardzo :-) szukam jakiegoś ratunku dla moich oczu, zobaczmy :-)

   Usuń
  4. Napisz jak się sprawdziły na Twoich oczach :)

   Usuń
 2. Teraz jeszcze będę testować komorę wilgotną na oczy...

  OdpowiedzUsuń
 3. A stosowała Pani krople z surowicy krwi własnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miałam okazji. Leczenie jest kosztowne, ułatwia regenerację uszkodzonego nabłonka. Jedno pobranie krwi wystarcza na trzymiesięczną terapię przy kropieniu 6-8 razy dziennie. Pobraną surowicę rozcieńcza się zwykle w jałowym roztworze soli fizjologicznej i umieszcza się w drenie, pociętym na 1,5-centymetrowe kawałki. Zapas kropli przechowuje się w temperaturze -20 stopni. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, ul. Indiry Gandhi 14 – Zakład Transfuzjologii tel: 22 3496 389/390.

   Usuń
 4. Mam jeszcze pytanko odnosnie maści, czy po nocy oczy nie sa tluste tzn.nienaturalnie błyszczące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odrobinę, prawie w ogóle, na pewno o wiele mniej niż po VitA-Pos. Spokojnie wystarczy przemycie rano powiek wodą.

   Usuń
 5. Dziękuję za odpowiedź ☺

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanko, czy krople Optive są tym samym lub bardzo podobnym produktem do sztucznych łez Refresh, też od firmy Allergan? Zostały mi one polecone (Refresh) do codziennej pielęgnacji, jednak 15 ml opakowanie szybko wsiąka a w aptekach zwykle mają tylko jedno dostępne od ręki :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miałam okazji stosować kropli Refresh, ale patrząc na skład: Optive - 0,5% soli sodowej karboksymetylocelulozy, 0,9% gliceryny, 0,01% substancji konserwującej PURITE oraz Refresh - sól sodowa karboksymetylocelulozy 0,5%, PURITE 0,005%, troszkę się różnią. Mój okulista niegdyś polecał mi Optive, ja jednak preferuję krople bez konserwantów.

   Usuń
 7. Witam. Mam pytanie, czy stosowała Pani maść PARIN - POS maść z heparyną na noc, jest bez konserwantów. Proszę o odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...