niedziela, 17 lipca 2016

Nutrof Total - kapsułki na oczy - recenzjaSubstancje odżywcze: cynk, witamina E, zeaksantyna, miedź, selen, witamina C, glutation, luteina, kwasy Omega-3

Dla kogo: osoby dorosłe

Sposób użycia: jedna kapsułka dziennie

Zawartość opakowania: 30 lub 60 kapsułek

Cena: ok. 25 zł, 45 zł
Nutrof Total od firmy Thea, znany mi osobiście od dawna, uznawany za bardzo dobry, ze względu na swój opracowany przez dietetyków i okulistów skład. Zawiera witaminy i mikroelementy o działaniu antyoksydacyjnym (neutralizującym niedobre wolne rodniki) - cynk, miedź, selen, witamina E i witamina C, które chronią struktury komórkowe.  Ponadto mamy w składzie luteinę, zeaksantynę, niezbędne w leczeniu zespołu suchego oka kwasy tłuszczowe Omega-3, wyciąg z winogron zawierający 5% resweratrolu. Połączenie luteiny, zeaksantyny, kwasów omega-3 oraz antyoksydantów, to optymalny skład dla naszych oczu, o czym już wcześniej Wam wspominałam.
Niedobór tych substancji w naszym organizmie może wynikać z ubogiej diety lub z wieku (zwłaszcza osoby starsze). Jeżeli chodzi o dietę, o tej porze roku natura obfituje w owoce i warzywa (zwłaszcza borówki i jagody idealne na oczy), a wiadomo najlepiej z tego skorzystać; ostatecznie zawsze lepiej połknąć kapsułkę, niż mieć niedobory witamin. No i nie zapominając o rybach morskich, tak napomnę Wam, że w okresie letnim mamy ograniczenie połowów dorsza w Bałtyku, ze względu na tarło, stąd mniejsze są szanse trafienia na świeżego, niemrożonego. A ten tak modny jest w nadmorskich smażalniach latem :) Selenu, który wpływa na naszą odporność, podobnie jak witaminy D3, u nas w Polsce niestety brakuje. 
Kapsułki Nutrof Total zalecane są dla osób pracujących przy komputerze, spędzających długie godziny za kierownicą, pracujących w złym i sztucznym oświetleniu, długotrwale koncentrujących i wytężających wzrok oraz dla osób starszych,

Kapsułkę przyjmujemy w czasie posiłku, aby substancje odżywcze lepiej się przyswoiły (jest to dla mnie zawsze kłopotliwe), popijając niewielką ilością wody. Początkowo nie lubiłam ich połykania - niewygodny kształt czułam w przełyku. Niegdyś miałam nawet odczucie, jakby tabletka "stanęła" mi w gardle i przegryzałam chlebem, aby ją przepchnąć. Teraz już przywykłam i już nie mam kłopotu z ich kształtem. Kapsułki ogólnie są małe (widziałam już dużo większe), tyle że ich obwód jest dość duży. Z tego co czytałam na stronie producenta, obecnie zostały wprowadzone na rynek nowe kapsułki Nutrof Total - łatwiejsze do połknięcia, czyli kłopot został zauważony :) Patrząc po składzie na pewno warto w nie zainwestować. Nie ma po nich rybnego posmaku w przełyku i nie odbijają się ziołami. Mamy lato, jest więcej słońca, toteż pamiętajmy, aby kapsułki chronić przed światłem i wilgocią, by zachowały swoje właściwości.

Moje oczy pozostają w dobrej kondycji, jestem po badaniach okulistycznych; czyli regularna suplementacja i nawilżanie przyniosły efekty. A jeszcze kilka lat temu było bardzo nieciekawie, łącznie z koniecznością zastrzyków doszklistkowych. Dbanie o czy na pewno bardzo opłaca się :)

3 komentarze:

  1. Aneto jak jest z pracą twoich gruczołów łzowych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pani Aneto jaki jest na dzień dzisiejszy Pani staly zestaw na codzienne jeśli chodzi o oczy?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...