sobota, 6 września 2014

Proste ćwiczenia dla oczu


Mamy sześć mięśni odpowiedzialnych za poruszanie oka. Podobnie jak inne mięśnie w naszym ciele, naprężają się i sztywnieją, gdy jesteśmy np. zmęczeni lub zestresowani. A rozleniwiają i słabną, jeżeli nie zmuszamy ich do pracy, np. wpatrując się przez długi czas w monitor komputera.

Tak pojawiają się kłopoty ze wzrokiem.

Nadmiernie napięte lub rozluźnione mięśnie zmieniają ustawienie i kształt gałki ocznej i widziany obraz staje się mniej ostry. Z upływem czasu wada utrwala się i pogłębia.

Przedstawię ćwiczenia, które systematycznie stosowane, pomogą naszym oczom odzyskać elastyczność i wzmocnią je. Starajmy się wykonywać je jak najczęściej - przynajmniej 2-3 razy dziennie, np. podczas przerw w pracy. Unikniemy na przyszłość kłopotów z pogłębianiem się wady wzroku, a może nawet zmniejszymy ją. 

Ćwiczenie 1
Zasłaniamy jedno oko. i wpatrujemy się w kartkę trzymaną w wyciągniętej przed sobą ręce. Powoli zbliżamy ją, aż obraz nie stanie się zamazany. Powtarzamy to samo z drugim okiem. Możemy użyć dowolnego przedmiotu, jaki mamy pod ręką, do wykonania tego ćwiczenia.

Ćwiczenie 2
Kierujemy oczy maksymalnie w prawo, w lewo, w górę i w dół. Kolejno robimy pełne obroty oczami, wodzimy wzrokiem w prawo, a potem w lewo. 

1 komentarz:

  1. Świetnie te ćwiczenia. Proste i szybkie. Będziemy ćwiczyć :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...