piątek, 19 grudnia 2014

OCUMAX HYDRO dla suchych i zmęczonych oczu - recenzjaSubstancje odżywcze: kwasy tłuszczowe omega-3 (EPA i DHA), olej z nasion czarnej porzeczki, witamina C, witamina E, laktoferyna, witamina A, witamina D3.

Dla kogo: dla osób obciążających wzrok poprzez pracę przy komputerze, oglądanie telewizji, przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych, długo podróżujących samochodem, narażających się na dym tytoniowy lub kurz, noszących soczewki kontaktowe.

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie podczas posiłku, popita wodą.

Zawartość opakowania: 30 kapsułek miękkich.

Cena: ok. 40 zł


Prawidłowo funkcjonujące oko wydziela dostateczną ilość łez, a to wpływa na dobrą kondycję rogówki i spojówki. Film łzowy, czyli warstwa łez pokrywająca gałkę oczną, musi mieć właściwy skład ilościowy i jakościowy, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie oczu.

Film łzowy chroniący oko zbudowany jest z trzech warstw:
  • warstwy lipidowej (oleista),
  • warstwy wodnej,
  • warstwy śluzowej.

Nawilżanie oczu naturalnie zmniejsza się wraz z wiekiem. Związane jest to ze starzeniem się organizmu. Mniejsze nawilżenie może też wiązać się ze zmianami hormonalnymi w okresie menopauzy, ze stosowaniem leków antykoncepcyjnych, z noszeniem szkieł kontaktowych, występuje również przy niedoborach witaminy A. Dochodzi do tego też otocznie, w którym przebywamy np. teraz zimą ogrzewane, suche pomieszczenia, które sprzyjają wysychaniu oczu,

Ocumax Hydro poprzez składniki odżywcze i witaminy, wpływa na utrzymanie prawidłowego widzenia (witamina A) oraz jakość filmu łzowego (witamina C i E). Pomaga moim przemęczonym oczom. Fajnie współgra z kroplami nawilżającymi, które stosuję codziennie, i jak potwierdza badanie okulistyczne, oczy są ładnie nawilżone. Kwasy omega-3 odpowiadają za prawidłowe funkjonowanie siatkówki oka, ale są też polecane w profilaktyce chorób układu krążenia. Zalecane są osobom ze zbyt wysokim "złym" cholesterolem LDL. Kapsułki Ocumax Hydro są małe, miękkie i łatwe do połknięcia. Nie ma po nich nieprzyjemnego posmaku w przełyku. Kłopotliwe może być tylko to, że trzeba popić je wodą, gdy w kubku zazwyczaj jest herbata, kawa lub sok. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem. Przechowujemy w ciemnym i suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.

Pomimo, że preparat wpływa na jakość filmu łzowego, uważam, że najlepsze w leczeniu zespołu suchego oka są krople nawilżające. Niemniej jednak, tabletki mogą być dobrym uzupełnieniem - zwłaszcza kwasy omega, które mają największe znaczenie dla filmu łzowego. Tabletki nie leczą, tylko wspomagają leczenie, łagodzą zespół suchego oka. Nie zaobserwowalam u siebie, bym po kuracji mogła mniej kropić oczy sztucznymi łzami. Wiele innych preparatów (m.in. te, o których wcześniej pisałam), podobnie jak Ocumax Hydro, mają w składzie wspomniane kwasy omega. Nie zapominajmy jednak o tym, że można je pozyskać w naturalnej formie, np. w postaci tranu, czy ryb morskich (nie hodowlanych!).

1 komentarz:

  1. Czytałam że pojawiły się badania że suplementacja kwasów omega 3 wpływa korzystnie na film łzowy ale to wymaga jeszcze potwierdzenia w kolejnych badaniach

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...