poniedziałek, 9 lutego 2015

Vismed - nawilżające krople do oczu - recenzja


Skład: hialuronian sodu 1,8 mg, chlorek sodu, chlorek potasu, wodorofosforan sodu, cytrynian sodu, chlorek magnezu, chlorek wapnia, woda do iniekcji

Opakowanie: 20 minimsów po 0,3 ml (na zdjęciu próbki)

Cena: ok. 30 zł

Stosowanie: 1-2 krople do każdego oka, tak często, jak odczuwamy potrzebę

Krople Vismed stosowane są do umiarkowanych objawów zespołu suchego oka. Nie zawierają konserwantów. Stosujemy je przy piekących, zmęczonych oczach, podrażnionych od kurzu, dymu, suchego, ciepłego powietrza, klimatyzacji, gdy pracujemy długo przy komputerze oraz gdy nosimy soczewki kontaktowe. Vismed mogą być stosowane podczas noszenia soczewek kontaktowych - sztywnych lub miękkich.

W przypadku stosowania innych kropli do oczu, zachowujemy 15 minutowy odstęp pomiędzy aplikacjami. Vismed stosujemy jako ostatnie. Po otwarciu ampułki, nie dotykamy jej końcówki, oraz przy podawaniu, nie dotykamy nią powierzchni oka.

Według ulotki preparat jest bardzo dobrze tolerowany. Tworzy stabilną warstwę na powierzchni oka, która jest wolno usuwana podczas mrugania. Posiada właściwości zatrzymywania wody, przyspiesza gojenie się powierzchniowych zapaleń rogówki oraz chroni tkanki oczne przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Przy stosowaniu tych kropli, zwróciłam uwagę na łatwość dozowania. Najlepiej, aby podczas otwierania minimsa, ciecz znajdowała się na dnie. Podczas aplikowania, tworzy się mała kropelka, która nie zalewa nam oka. Łatwo się dozuje, nie trzeba mocno uciskać ampułki i długo czekać, aż kropla spadnie. Po zakropieniu, nie mamy zaburzeń widzenia. Bardzo dobrze toleruję Vismed, nie podrażnia moich oczu, jest łagodny i skuteczny. Po zaaplikowaniu koreczek nadaje się do ponownego zatkania minimsa, choć producent zaleca wyrzucenie pozostałości roztworu. Ja jednak zatykam na dalsze użycie, a że w ampułce jest mało preparatu, ta szybko się zużywa i można otworzyć nową. Vismed niezbyt służy mi rano, przy mocno przesuszonych oczach. Wtedy kropienie daje krótkotrwałe efekty, pomimo sporej dawki. Jednak w ciągu dnia sprawdza się bardzo dobrze i chętnie polecam go osobom z problemem suchych oczu. Szkoda tylko, że Vismed nie jest tak łatwo dostać w aptece (dziś sprawdzałam w sześciu i w żadnej nie było), jak inne preparaty nawilżające, o których pisałam, ale miejmy nadzieję, że to się zmieni, bo jest warty użycia.

Stosowaliście już te krople? Napiszcie w komentarzu swoje opinie. Pomożecie innym osobom znaleźć preparat najlepszy dla nich. W kolejnych postach opiszę inne krople Vismed, których rodzaje są począwszy od tych dla łagodnego, ocznego dyskomfortu do ciężkich przypadków suchego oka. Tymczasem tu, już teraz pokrótce poznacie ich przekrój. Vismed Multi, jest tym samym co Vismed w minimsach, tyle że w buteleczce 10 ml, utrzymującej sterylność zawartości do 3 miesięcy po otwarciu. To tylko kwestia wyboru, czy wygodniej Wam używać minimsy, czy buteleczkę. Działanie jest identyczne. Ja preferuję minimsy, gdyż są dyskretniejsze w użyciu (przy kropieniu, prawie ich nie widać w dłoni) i zawsze można je mieć przy sobie (np. w kieszeni spodni).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...