poniedziałek, 25 stycznia 2016

RESVEGA firmy Thea - kapsułki na oczy - recenzja


Substancje odżywcze: witamina C, witamina E, cynk, miedź, olej rybi (EPA, DHA, DPA), luteina, zeaksantyna, trans-resweratrol

Sposób użycia: 2 kapsułki raz dziennie, na początku lub w trakcie głównego posiłku, z niewielką ilością wody

Zawartość opakowania: 60 kapsułek

Cena: ok. 38 zł

Okulista powiedział, że Resvega jest nowym, bardzo dobrym produktem na oczy - ma w składzie wyciąg z wina, który dobrze działa na naczynia krwionośne, czego nie mają inne suplementy diety. Cieszę się więc, że wpadł moje ręce. 


Resvega jest suplementem diety, mającym na celu utrzymanie dobrego widzenia. Przyczynia się do ochrony struktur komórkowych przed uszkodzeniem oksydacyjnym (które prowadzi do zwyrodnienia plamki żółtej). Zawiera składniki pochodzące z ryb. W kapsułkach znajdziemy razem luteinę, zeaksantynę oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Dodatkowo tajemniczy resweratrol, czyli ów wyciąg z winogron. Przyznam, że jest tu bogaty i zróżnicowany skład.


Resvega powinna być stosowana raz dziennie w trakcie posiłku - na raz 2 kapsułki. Zaznaczam to, gdyż ja pomyliłam się przy pierwszym blistrze i łykałam 2 razy dziennie po 1 kapsułce (przyzwyczajenie do innych suplementów, gdzie tak zazwyczaj jest). Kapsułki mają dość trudny kształt do połykania - czuje się je w przełyku. No i to, czego nie lubię, czyli konieczność popijania wodą, kiedy u mnie w kubku kompot lub kawa. A tu jeszcze niewielką ilością, przy tym niewygodnym kształcie. Po zażyciu nie odczuwamy posmaku ryb w gardle, nie ma nieprzyjemnych odbić ani pieczenia. W ulotce czytam, że kapsułki mogą powodować nieznaczne zaburzenia trawienne jak nudności, odbijanie się lub biegunka. Szczerze, mam delikatny dyskomfort trawienny, ale nie wiem czy to na pewno od kapsułek, czy może od złej diety. Także nie przejmuję się, choć producent zaleca konsultację lekarską. Moje oczy są najważniejsze, a są w dobrym stanie - wzrok nie uległ poprawie, ale preparat ma na celu utrzymanie dobrego wzroku, nie jego polepszenie. Warto dbać o oczy, chronić je i zapobiegać niekorzystnym zmianom. Tyczy się to nie tylko starszych osób. Zróbcie sobie czasem kurację, albo jedzcie dużo warzyw i ryb morskich (tuńczyk, łosoś, śledź).


Kapsułki chronimy przed światłem i wilgocią. Wysoka cena za miesięczną kurację i idąca za nią wysoka jakość. No, ale dla efektów może być konieczne zaopatrzenie się się w minimum 3 opakowania. Oprócz aptek, Resvegę możecie nabyć na stronie sklepu Thea, ale tam wychodzi najdrożej (44 zł). Resvega nie podlega refundacji NFZ.

A jakie są Wasze opinie o Resvega? Napiszcie w komentarzach.

3 komentarze:

  1. Muszę przetestować na mężu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wypróbowałem wiele suplementów na wzrok, jednak żaden tak na prawdę nie spełnił oczekiwań (może poza luteiną). Chętnie wypróbuję coś nowego ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...