czwartek, 3 lipca 2014

Nie domykasz oczu podczas snu? Mam na to radę!


Bolą Cię oczy po nocy? Nie możesz ich otworzyć rano? Są posklejane? Być może masz niedomykanie powiek.

Konieczne jest nawilżanie oczu przed pójściem spać. Wszelkie nawilżające krople, maści, żele są wskazane. Jeżeli to nie wystarcza, bo mamy niedomykalność oczu, czy poważniejszy przebieg zespołu suchych oczu, polecam metodę spania z opaską na oczy (takie jak są do kupienia w sklepach z bielizną nocną). Odpowiednio ustawiamy gumkę regulującą, tak by przytrzymywała nam powieki domknięte. Możemy również podłożyć sobie pod opaskę na powieki troszkę czystej watki lub gazy, aby lepiej docisnąć zamknięcie oka. Tak zabezpieczamy oczy przed uchyleniem, otwarciem  i wysuszeniem. Jest to moja metoda, sprawdzona i bardzo dyskretna. Swoisty zabezpieczający opatrunek na sen, który jest alternatywą dla zaklejania oczu plastrem czy gazami. Kupcie sobie najładniejsze opaski i śpijcie zdrowo dla suchych oczu i jednocześnie elegancko :)

Wspomagająco również można stosować nawilżacz powierza. Należy ustawić go w pomieszczeniu, w którym śpimy, najlepiej niedaleko głowy i włączyć przed pójściem spać. Jednak, jak dla mnie, jest to mniej komfortowe rozwiązanie - konieczność co wieczornego uzupełniania czystej wody, hałas pracującego urządzenia oraz zawilgocenie pokoju. Także opaska pozostaje bezkonkurencyjna.

Pamiętajmy, że nocne niedomykanie oczu, może prowadzić do przesuszenia rogówki i idącymi za tym jej schorzeniami. Bardzo ważna jest nocna pielęgnacja oczu poprzez żele i maści nawilżające oraz dbanie o domknięcie powiek.2 komentarze:

  1. Takie opaski na oczy powinny też stosować osoby, które mają stwierdzone obniżone czucie rogówkowe, bo są szczególnie narażone na urazy i wysychanie oczu podczas snu.

    OdpowiedzUsuń
  2. O, to nawet nie wiedziałam, zacznę stosować. Mam ogólnie problem z suchymi oczami. W ciągu dnia stosuję Starazolin i bardzo dobrze pomaga, ale w nocy niestety nie lunatykuję zakraplając sobie oczy ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...