czwartek, 24 lipca 2014

Żel do oczu Vidisic - recenzja
Skład: karbomer, cetrimid, wodorotlenek sodu, sorbitol, woda do wstrzykiwań.

Żel nawilżający bardzo popularny wśród osób z zespołem suchych oczu. W Polsce występuje jedynie z konserwantem - cetrimidem. Cena około 20 zł. W Niemczech można również kupić w postaci minimsów, wolnych od konserwantów (w opakowaniach 10, 30, 60, 120 ampułek). To bardzo dobry nawilżacz, zwłaszcza w cięższych przypadkach przynosi duży komfort. Niestety, o czym sama się przekonałam, przy długotrwałym stosowaniu, oko uczula się na konserwant i przestaje on być skuteczny, a wręcz podrażnia.


Stosowanie:
1 kropla zwykle 3-5 razy dziennie. Aby żel dobrze rozprowadzić, po zakropieniu zamykamy oczy i poruszamy nimi w prawo i w lewo. Jest dobry na noc i w tym celu kropimy go na pół godziny przed snem.W przypadku noszenia soczewek kontaktowych, należy je zdjąć przed podaniem Vidisic, a następnie założyć po upływie 15 minut. Po zakropieniu, przez kilka minut tracimy ostrość widzenia, ze względu na stosunkowo dużą ilość płynu w oku. Przy podawaniu zachowujemy 15 minutowy odstęp od zastosowania innnych kropli do oczu.

Niestety ze względu na cetrymid mogą wystąpić niepożądane objawy, jak zaczerwienienie oka, swędzenie, ból, obrzęk, zwiększone łzawienie. W takim przypadku odstawiamy Vidisic, lub przerzucamy się na Vidisic Edo. Ten drugi zdecydowanie jest moim faworytem, delikatniejszy i lepiej tolerowany przez moje oczy. Szkoda, że w celu jego nabycia, wciąż trzeba udawać się do Niemiec.

Jeżeli jesteś uczulony na Vidisic (cetrimid), a przed badaniem lub zabiegiem okulista potrzebuje Tobie zakropić nim oczy, możesz przynieść swój Vidisic Edo, który jest tak samo skuteczny, ale nie podrażni dodatkowo Ci oczu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...