czwartek, 30 października 2014

Demakijaż oczuNa demakijaż zawsze musimy znaleźć czas. Oczy są bardzo wrażliwe. Do tego skóra w ich okolicach jest niezwykle delikatna, łatwo ulega podrażnieniu i wysuszeniu, gdyż zawiera bardzo małą ilość gruczołów łojowych i jest cieniutka (ok. 0,5 mm). Makijaż pozostawiony na noc na oczach, to ryzyko podrażnienia spojówek, powstania zmarszczek i worków pod oczami. Oczy muszą przez noc odpocząć.


Do demakijażu polecam płyn micelarny. Jest łagodny, zwłaszcza dla wrażliwej skóry oczu. Nalewamy niewielką ilość płynu na płatki kosmetyczne i przykładamy do zamkniętych powiek. Przytrzymujemy około 10 sekund, aby rozpuścić makijaż, po czym delikatnie zmywamy ruchem od zewnątrz ku nasadzie nosa. Na koniec dobrze jest wpuścić do oczu po kropelce kropli nawilżających, aby nawilżyć oczy i oczyścić z ewentualnych zaprószeń z płatka czy zeschniętego tuszu do rzęs.

Do demakijażu oczu szczególnie wrażliwych dobrym rozwiązaniem jest płyn La Roche-Posay Toleriane (ok. 50 zł za 30 ampułek). To płyn w sterylnych, pojedynczych dawkach, który szybko i bezpiecznie, bez konieczności pocierania usuwa makijaż. Nie zawiera środków zapachowych ani konserwantów. Jest zalecany dla osób noszących szkła kontaktowe, z atopowym zapaleniem skóry, łojotokowym zapaleniem skóry i zapaleniem powiek.

Po demakijażu, stosując krem na powieki, pamiętajmy aby nie nakładać go zbyt blisko linii rzęs. Zapobiegamy w ten sposób przedostaniu się kremu do oczu i ewentualnym obrzękom, podrażnieniom i pieczeniu oczu. Zachowajmy odstęp od brzegów powiek - krem sam ładnie rozprowadzi się po wniknięciu w skórę. Krem wokół oczu nakładamy opuszką palca serdecznego, gdyż jest najdelikatniejszy, a w pielęgnacji oczu delikatność to podstawa.

5 komentarzy:

 1. Tak, płyn micelarny to fajny wynalazek, delikatnie i skutecznie oczyszcza a do tego nie narusza filmu łzowego, wiec nawet jesli trafi do oka nie szczypie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam, że trzeba przytrzymać 10sek i tarłam myśląc, że jest słaby jak płyn do demakijażu...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla moich wrażliwych oczu, płyn micelarny jest idealny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "znaleźć", "zaprószyć" :) dbajmy o język polski!
  A artykuł bardzo dobry :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...