wtorek, 14 października 2014

STARAZOLIN - krople na alergię, obrzęk i przekrwienie spojówek - recenzjaPisałam już o kroplach nawilżających Starazolin Hydrobalance, teraz przedstawię inne krople z tej serii - na alergię i podrażnienia. 

Skład: chlorowodorek tetryzoliny, sodu chlorek, edetynian disodu, benzalkoniowy chlorek, sodu tetraboran, kwas borowy, woda do wstrzykiwań

Pojemność: 12 jednorazowych pojemników 0,5 ml

Cena: ok. 12 zł

Stosowanie: 1 - 2 krople, 2 - 3 razy na dobę do worka spojówkowego
Lek stosowany jest w stanach, w których pojawia się obrzęk i przekrwienie spojówek oraz w alergicznych stanach zapalnych. Nie leczy, ale łagodzi objawy takie jak świąd, pieczenie, bolesność, nadmierne łzawienie, podrażnienie. Po podaniu do worka spojówkowego (odchylonej dolnej powieki - tzw. kieszonki), ulegają zwężeniu małe naczynia krwionośne, co powoduje zmniejszenie przekrwienia spojówek. Lek jest przeznaczony do leczenia spojówek jedynie o umiarkowanym nasileniu. Nie jest skuteczny w leczeniu reakcji alergicznych typu późnego.

Nie stosujemy u dzieci w wieku poniżej 2 lat, u kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz u osób mających jaskrę lub inne ciężkie schorzenia oczu. Unikamy długotrwałego stosowania leku.

W przypadku stosowania innych kropli do oczu, zachowujemy 15 minutową przerwę między podaniami. Starazolin zawiera chlorek benzalkoniowy, więc może podrażniać oczy. Należy unikać jego kontaktu z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Przed zakropieniem trzeba usunąć soczewki i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem (substancja zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych). 

Ulotka do leku jest bardzo długa, warto się z nią zapoznać przed podaniem kropli do oczu. Choć z drugiej strony, nie trzeba traktować ją ze "śmiertelną powagą". Jak mawia dwóch znanych mi lekarzy, piszą dużo, aby zabezpieczyć się na każdą okoliczność. Niemniej jednak ww. Starazolin to lek, więc stosujmy go odpowiedzialnie. Ja kropię go raz na jakiś czas, gdy np. oczy zostaną podrażnione kurzem czy pyłkami traw (na zaczerwienienie).

12 komentarzy:

 1. Trafiłam tutaj od Ziemolinki- mam wiecznie pękające naczynka w oku-a okulista twierdzi -tak po prostu mam. Ciśnienie w oku w porządku alergia na pyłki, salicylany. Czy jest coś co może mi pomóc na oczka wampira;) Michalina

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam :) Jeżeli pękają naczynka a oko jest zupełnie czerwone, może być wylew podspojówkowy. Wówczas wskazane jest branie Rutinoscorbinu 3 razy dziennie po 2 tabletki przez miesiąc, aby wzmocnić naczynia krwionośne. Potem profilaktycznie 2 razy dziennie po 1 tabletce. Może być tak, że masz słabe naczynka. Z kolei dorywczo, w razie potrzeby, jak masz np. randkę, ważne spotkanie i zależy Ci na estetyce, możesz zakropić sobie oczy Visine Classic - krople zmniejszające przekrwienie oczu. Ale tylko dorywczo, bo oko się przyzwyczaja, a przy długotrwałym stosowaniu takie krople nie są dobre dla oczu. I nawilżaj kroplami nawilżającymi - najlepiej bez konserwantów. Jeżeli korzystasz dużo z komputera, dużo czytasz, przebywasz w zapyleniu, w klimatyzowanych czy ogrzewanych pomieszczeniach, dbaj o higienę pracy wzrokowej - nawilżaj, dużo mrugaj - piszę o tym w jednym z postów. Kup sobie w aptece krople nawilżające i zakrapiaj nimi oczy co 2 godziny - aby oczy uspokoić. Potem stosuj je już regularnie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodam jeszcze odnośnie kropli Visine Classic, aby uściślić co napisałam, że są na widoczne naczynka na oku, nie pęknięte, nie wylewy. Zwróć też uwagę na krople do oczu Posorutin; zgodnie z ulotką są m.in. dla oczu ze zwiększoną przepuszczalnością i łamliwością naczynek. Jest to lek na receptę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny blog. Dużo przydatnych informacji. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło, iż ktoś chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami, tym bardziej kiedy informacje te są bardzo szczegółowe i z pewnością pomocne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi te krople podpasowały od pierwszego użycia, bo są super nawilżające i dzięki temu znika uczucie suchości i zaczerwienienie. Stosuję je regularnie, bo mam niestety tendencję do podrażnień oczu

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy stosujesz Starazolin czerwony czy niebieski? Czerwonego nie wolno stosować przewlekle, bo obkurcza naczynia krwionośne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak zaczyna się pylenie, to też nie mogę się obejść bez tego czerwonego starazolinu, bo od razu mam alergiczne zapalenie spojówek, a te krople rzeczywiście błyskawicznie pomagają i łagodzą objawy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo skutecznie nawilżające krople. Używam ich często, bo moje oczy często są podrażnione. Niebieski to prawdziwy balsam dla oczu i można go na soczewki używać

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje ulubione krople, bo nawilżają oczy jak żadne inne i przynoszą błyskawiczną ulgę przy różnych dolegliwościach oczu.

  OdpowiedzUsuń
 11. ja mam oko za czerwienione prawe i wlewam 3 krople do oka i ile trzeba czekać żeby znikło mi te zaczerwienione oko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że najlepiej abyś udał się do okulisty i sprawdził co się dzieje z Twoim okiem. Właściwa diagnoza to pierwszy krok w leczeniu :) Pozdrawiam.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...