poniedziałek, 6 października 2014

THEALOZ - krople nawilżające bez konserwantów - recenzjaKrople o działaniu nawilżającym i ochronnym dla suchych oczu. Bez konserwantów.

Skład: Trehaloza 3%, chlorek sodu, trometamol, kwas solny, woda do wstrzykiwań.

Pojemność: 10 ml (na zdjęciu 5 ml tester)

Cena: ok. 30 zł

Przydatność: 8 tygodni po pierwszym otwarciu

Stosowanie: tak często, jak jest to potrzebne

Thealoz polecany jest przy zespole suchego oka. Gdy odczuwamy zmęczenie oczu spowodowane wiatrem, dymem, kurzem, pyłem, pracą przy komputerze, suchym i gorącym powietrzem, klimatyzacją. Odpowiedni również dla oczu podczas podróży samolotem. Bardzo dobry dla moich oczu. Łagodny, nie podrażnia, przynosi mi ulgę zwłaszcza rano, po otworzeniu oczu. Wygodny w dozowaniu. Służył mi m.in. podczas plażowania, w ciągu ostatnich wakacji. Pomaga także, gdy coś wpadnie do oka - celem wypłukania.

Mogą stosować go osoby noszące soczewki kontaktowe. Jest nawet dla nich wskazany w ciągu całego dnia.

Preparat znajduje się w specjalnej buteleczce z kroplomierzem typu ABAK (opatentowane). Jest w ten sposób zabezpieczony przed zanieczyszczeniem bakteryjnym, dawkując krople przez specjalny filtr. W ten sposób środek konserwujący nie jest potrzebny, dzięki czemu Thealoz jest dobrze tolerowany. Wykazuje obojętne pH.

Należy zachować 10 minutowy odstęp pomiędzy zastosowaniem innego preparatu do oczu. 

2 komentarze:

  1. On jest chyba za drogi i za dobry na to, żeby płukać nim oczy...

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz, bo z aplikatora po ściśnięciu buteleczki wypadają wielkie, napowietrzone krople, które prawie w całości zaraz spływają po twarzy. Do tego czasem mocno pieką mnie po nich oczy.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...