sobota, 25 lipca 2015

Ocuvite Complete - tabletki na oczy - recenzjaSubstancje odżywcze: kwasy tłuszczowe omega-3, kwas dokozaheksaenowy, witamina C, witamina E, Cynk, Luteina, Zeaksantyna

Dla kogo: wyłącznie dla osób dorosłych (powyżej 45 lat), pracujących w niekorzystnych dla oczu warunkach oraz osób palących papierosy. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe lub z zaburzeniami w trawieniu tłuszczy, powinny skonsultować się z lekarzem.

Sposób użycia: 1 - 2 kapsułki dziennie podczas posiłku, popijane wodą. 

Zawartość opakowania: 30 lub 60 kapsułek

Cena: ok. 25 - 55 zł
Ocuvite Complete są tabletkami od znanej (m.in. wśród pacjentów okulisty) firmy Bausch+Lomb. Ich celem jest wspomaganie prawidłowej ostrości widzenia. Tabletki zabezpieczają przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, a zeaksantyna chroni przed szkodliwym wpływem promieni UV. Są bezpieczne dla zdrowia. Preparat wyróżnia się najwyższą zawartością kwasów omega-3 wśród innych produktów wspomagających wzrok. O tym jak kwasy omega wpływają na nasze oczy przeczytacie tu. Ponadto kwasy omega-3 wpływają m.in. na stan naszych włosów i obniżają poziom "złego" cholesterolu LDL. Są też bardzo pomocne w leczeniu zespołu suchego oka.
Tabletki łykamy w czasie obiadu, popijając wodą. Niestety z tym drugim mam kłopot, gdyż wtedy często pod ręką mam kompot, herbatę lub latte. Ale to drobiazg. Natomiast dla mnie dużą wadą Ocuvite Complete jest kształt tabletek. Ja oraz mój mąż mamy problem z ich łykaniem. Pomijając ich sporą wielkość, kształt owalnej kulki sprawia, że bardzo czuć jak przelatują przez gardło, a nieraz nawet ma się odczucie jakby tabletka zatrzymała się w przełyku. Zawsze, gdy moment dzieli mnie od jej zażycia, mam lekką obawę; naprawdę nie lubię ich łykać. Producent informuje o możliwości wystąpienia dolegliwości żołądkowych, nudności oraz odbijania połączonego z rybim posmakiem. Żaden z tych objawów nie wystąpił ani u mnie, ani u mojego męża. Stosowałam Ocuvite Complete przez miesiąc czasu, jedną tabletkę dziennie i co zauważyłam. Stan wzroku nie uległ zmianie (nie poprawił się), natomiast stan moich oczu jest bardzo dobry (uległ znacznej poprawie). Przede wszystkim odczuwam mniejszą konieczność kropienia oczu sztucznymi łzami, oczy są mniej podatne na podrażnienie, a podczas gdy znajomi w pracy wciąż narzekają na ból oczu, moje są w całkiem dobrej kondycji. Trudno mi powiedzieć, czy to konkretnie te tabletki aż tak dobrze działają, czy to, że już od dość dawna regularnie stosuję różne suplementy diety na oczy (o których pisałam Wam na bieżąco w postach). Niewątpliwie korzyści są zauważalne.
Mamy teraz sezon na borówki. Zachęcam do regularnego zajadania się nimi, gdyż są bardzo dobre dla naszych oczu. 

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...