niedziela, 22 listopada 2015

Hyal-Drop multi - nawilżające krople do oczu bez konserwantów - recenzjaSkład: kwas hialuronowy 0,24%, woda jałowa, sodu chlorek, potasu chlorek, sodu wodorofosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny

Opakowanie: 10 ml

Cena: ok. 25 zł

Stosowanie: codziennie według potrzeby

Sposób użycia: zdejmujemy nasadkę ochronną (nie dotykamy końcówki pojemnika), umieszczamy kciuk na przycisku dozownika i dwa palce na dnie pojemnika i zakrapiamy oczy trzymając pojemnik odwrócony w pozycji pionowej. Kropimy jedną kroplę w pobliżu dolnej, odchylonej palcem powieki oka. Zamykamy oczy i powoli poruszamy nimi celem rozprowadzenia płynu. Natychmiast po użyciu nakładamy nasadkę z powrotem.

Hyal-Drop multi firmy Bausch&Lomb jest przeznaczony do odświeżania i nawilżania oczu przy zespole suchego oka, na skutek m.in. długotrwałego korzystania z komputera, przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych, zmniejszonej częstotliwości mrugania, suchej lub wietrznej pogody, dymu papierosowego, a także do nawilżania miękkich i twardych soczewek kontaktowych, również w trakcie ich noszenia. Niektóre leki - m.in. przeciwhistaminowe, beta-blokery, przeciwskurczowe i moczopędne, oraz niektóre choroby i konserwanty w kroplach do oczu wpływają na rozwój zespołu suchego oka. Krople łagodzą uczucie podrażnienia, suchość, zmęczenie oczu, uczucie obecności ciała obcego lub nadmierne łzawienie.

Hyal-Drop multi natychmiast łagodzi, odświeża i nawilża suche, podrażnione i zmęczone oczy, zwłaszcza pracujące w środowisku nieprzyjaznym dla oczu.
Krople:
 • nie zawierają konserwantów,
 • mogą być stosowane do 12 tygodni po otwarciu,
 • zawierają naturalny polimer kwasu hialuronowego (znajduje się on również w naturalnym filmie łzowym),
 • nadają się do nawilżania miękkich i twardych soczewek kontaktowych podczas noszenia przez cały dzień,
 • są dobrze tolerowane i bezpieczne, w postaci krystalicznie czystych kropli do oczu,
 • odpowiednie dla osób z przewlekłym suchym okiem.

Kwas hialuronowy, jako główny składnik kropli, wiąże się z wodą i tworzy grubą warstwę filmu łzowego, szybko przywracając nawilżenie i komfort. Stabilizuje film łzowy w celu zapewnienia zdrowej powierzchni oka.

Krople po pierwszym otwarciu można używać przez 12 tygodni (3 miesiące). Na opakowaniu mamy miejsce na wpisanie daty otwarcia - bardzo przydatne, po upływie czasu niewielu z nas będzie pamiętało, kiedy rozpoczęło stosowanie kropli. 
Hyal-Drop multi po podaniu nie zaburzają widzenia. Mają duże opakowanie, dość wygodne w dozowaniu. Przez swoją wielkość i nietypowy kształt, są mało dyskretne. Jeżeli chodzi o mnie, wolę standardowy pojemnik. Przed pierwszym użyciem trzeba napełnić dozownik, uciskamy więc kilkakrotnie przycisk, do pojawienia się pierwszej kropli. Przyznam, że mam niemały kłopot z trafieniem kropli do oka (a kropię oczy już kilkanaście lat), dlatego stosuję je tylko w domu. Kropla też nie zawsze wyleci z dozownika, lub wylecą dwie na raz; czasem też zbyt wolno odskakuje dno po ucisku butelki. Dozownik jest mokry, gdyż po wyciśnięciu jednej kropli, pojawia się kolejna. Hyal-Drop multi przetestowałam również na podrażnionych oczach i raczej nie sprawdziły się. Nie przyniosły ulgi i ratowałam się innymi kroplami. Są dość rzadkie w konsystencji i działają krótko. Odpowiednie na łagodny zespół suchego oka, dla doraźnego kropienia i odświeżenia zdrowych oczu. Hyal-Drop oddaję mężowi, on ma mniej suche oczy i myślę że lepiej mu posłużą.
Jeden akapit chcę poświęcić ulotce, bo myślę że jest wyjątkowa. Przyznam, że jest najmilszą, jaką miałam okazję czytać. Jest napisana z sympatią i dbałością o klienta. Już na wstępie Bausch&Lomb dziękuje nam za wybór kropli, dalej składa nam i naszym oczom najlepsze życzenia. Pochwalam to i czuję się dobrze potraktowana. Ponadto, na obrazkach mamy dokładnie pokazane, jak dozować krople. W ulotce dowiadujemy się też o budowie filmu łzowego i jego funkcjach oraz czytamy zalecenia dla suchych, zmęczonych oczu:
 • regularnie wykonuj krótkie przerwy od pracy/gry przed komputerem,
 • regularnie mrugaj oczami,
 • zapewniaj regularny dostęp świeżego powietrza w pokoju lub biurze,
 • pij wodę w odpowiednich ilościach,
 • przekieruj wentylację w samochodzie lub samolocie z dala od oczu.

Szkoda, że Hyal-Drop multi nie sprawdzają się na moich oczach, bo przyznam że informacje z opakowania, są bardzo przekonujące. Polecam osobom ze zdrowymi oczami, które chcą doraźnie nawilżyć swoje oczy. Z moimi z przewlekłym zespołem suchego oka, niezbyt sobie poradziły.

A jak u Was? Macie podobne odczucia z Hyal-Drop multi na swoich oczach? Podzielcie się opiniami w komentarzach i pomóżcie w wyborze innym :)

24 komentarze:

 1. Mam niemal identyczne spostrzeżenia odnośnie tych kropli. Wodniste, efekt działania bardzo krótki, nawet troszkę podrażniały. Butelka przekombinowana, choć doceniam pracę inżynierów. Wolę typową naciskaną buteleczkę. I faktycznie ulotka z troską ;) Jak ktoś "zaczyna przygodę z suchymi oczami" powinny być ok.
  Największy plus to cena bo często można je dostać za nawet 16zł (ja za tyle kupiłem)

  Dodam, że aktualnie używam już 3 opakowanie Optive Fusion pod rząd i niczego lepszego nie znalazłem. Kupiłem Starazolin niebieski ale czeka aż Optivy się skończą ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co prawda nie mam zespołu suchego oka, ale noszę miękkie soczewki kontaktowe i wysuszają mi one czasem oczy, natomiast krople HyalDrop świetnie nawilżają moje oczy, wczesniej używałem starazolin hydrobalance czy jakoś tak i nie sprawdzał się tak dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja używam tych kropli os 2-ch lat. Nawilżają na krótko ale skutecznie i nie podrażniają oczu. butelka może duża ale dla mnie bardzo wygodna w użyciu. Używam kropli kilkanaście razy na dzień, czasem częściej, opakowanie starcza od kilku dni do 3 tygodni. w zależności od nasilenia objawów suchego oka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie iewygodne w stosowaniu

  OdpowiedzUsuń
 5. Opakowanie beznadziejne, zdarzało się, że zalewałam sobie twarz tymi kroplami, bo leciały nieregularnie, raz duże raz małe krople..

  OdpowiedzUsuń
 6. To co zrobiono z pompką w porównaniu z poprzednią wersją opakowania sprzed kilku tygodni (którą widać na zdjęciach) to jakaś kpina. Aktualnie zastosowana pompka nie sprawdza się i zwyczajnie irytuje. Wcześniej było wiadomo iż jeśli przyciśnie się pomknę raz to wyleci jedna kropla. Proste. Po zmianie pompki na jakieś ściskające niewiadomo co trzeba ścisnąć 2 lub 3 lub 4 razy aby kropla wreszcie spadła. Jakoś produkt jest bardzo wysoka, krople świetnie działają, jednak to co zrobili z pomkną niesamowicie irytuje i sprawia, że nigdy nie ma się pewność kiedy kropka wreszcie spadnie i jak duża będzie. Dodatkowo, ta nowa pompka przestała działać w połowie użytkowania. Tzn. W produkcie nadal jest płyn, ale pompka nie daje możliwości wypuczszczenia kropel. Skąd wiem, że krople nadal są w opakowaniu? Ponieważ rozebrałem i sprawdziłem opakowanie. Były jeszcze dużo produktu. Moim zdaniem jest to bardzo duży błąd w projektowaniu opakowania i nie wiem jak mogli coś takiego wypuścić na rynek. Dodam iż jestem użytkownikiem tego produktu od dobrych 2 lat, jednak to co zrobili z pomkną, zmieniając całkowicie jej design i użyteczność sprawia, że zaczynam się rozglądać za jakąś alternatywą o podobnym składzie. Szkoda czasu na tak irytujący produkt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krople Hyal-Drop27 grudnia 2017 13:11

   Szanowny Panie, zamiarem stojącym za wprowadzeniem nowego mechanizmu, było zapewnienie większego bezpieczeństwa i wygody użytkownikom. Przy zastosowaniu opisanym w ulotce aplikacja nie powinna sprawiać problemu. W przypadku pytań prosimy o kontakt na: kontakt.hyaldrop@valeant.com.

   Usuń
 7. Zgadzam się. Obecnie opakowanie to wyjątkowy bubel. Pompkę musiałam naciskać nawet 10 razy. Zrezygnowałam z tego produktu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krople Hyal-Drop27 grudnia 2017 13:11

   zanowna Pani, nowe opakowanie zostało wprowadzone z myślą o większym bezpieczeństwie użytkowników, korzystających z produktu. Aplikacja wykonana zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce nie powinna sprawiać problemu. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją. W przypadku pytań prosimy o kontakt na: kontakt.hyaldrop@valeant.com.

   Usuń
 8. pompka porażka! kompletnie nie spełnia swojej funkcji, naciskam po 10 razy i na końcu i tak wytrząsam kroplę raz spadnie raz nie... powinni zwracać pieniądze za ten produkt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krople Hyal-Drop27 grudnia 2017 13:12

   Nowe opakowanie zostało wprowadzone z myślą o większym bezpieczeństwie użytkowników, korzystających z produktu. Aplikacja wykonana zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce nie powinna sprawiać problemu. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją. W przypadku pytań prosimy o kontakt na: kontakt.hyaldrop@valeant.com.

   Usuń
 9. Zgadzam się w 100% z opinią jw .Same krople ok,natomiast pompka /nowe opakowanie/porażka. Ktoś kto to wymyslił i wziął kasę nie mial pojęcia jak to działa.Pierwsze krople wyrzuciłam bo plastikowa pompka zlamała się. Spróbowałam jeszcze raz ale to męczarnia.Po kilku naciskach krople wkońcu wylatują ale rzadko do oka.Nie kupię tego produktu więcej.A może ktoś z hurtowni dotarłby do producenta firmy Bausch+Lomb z tymi uwagami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krople Hyal-Drop27 grudnia 2017 13:13

   Szanowna Pani, nowe opakowanie zostało wprowadzone z myślą o większym bezpieczeństwie użytkowników, korzystających z produktu. Aplikacja wykonana zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce nie powinna sprawiać problemu. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją. W przypadku pytań prosimy o kontakt na: kontakt.hyaldrop@valeant.com.

   Usuń
 10. Zgadzam się - nowe opakowanie porażka - krople nie chcą lecieć - jeśli nie uda mi się kupić poprzedniej wersji rezygnuję z tych kropli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krople Hyal-Drop27 grudnia 2017 13:14

   Nowe opakowanie zostało wprowadzone dla zwiększenia wygody stosowania produktu i bezpieczeństwa użytkowników. Mechanizm działania różni się od poprzedniego dozownika, natomiast przy poprawnym zastosowaniu opisanym w ulotce aplikacja nie powinna sprawiać problemu. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją, a w przypadku pytań prosimy o kontakt na: kontakt.hyaldrop@valeant.com.

   Usuń
 11. Zgadzam się - nowe opakowanie to porażka - krople nie chcą lecieć NIE POLECAM! - jeśli nie uda mi się kupić poprzedniej wersji rezygnuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krople Hyal-Drop27 grudnia 2017 13:15

   Nowe opakowanie zostało wprowadzone dla zwiększenia wygody stosowania produktu i bezpieczeństwa użytkowników. Mechanizm działania różni się od poprzedniego dozownika, natomiast przy poprawnym zastosowaniu opisanym w ulotce aplikacja nie powinna sprawiać problemu. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją, a w przypadku pytań prosimy o kontakt na: kontakt.hyaldrop@valeant.com.

   Usuń
 12. krople ok. używam na okrągło, z drobnymi zmianami na krotki czas, żeby nie ciągle te same.
  Dozownik z opakowania na zdjęciu jeszcze można uznać za pozytywny.
  Ale ten najnowszy (większe pudełko) TO JEST TOTALNY NIEWYPAŁ. Kupiłem z rozpędu 5 op. i jestem ZAŁAMANY. TAKIEGO GÓ.WNA nie powinno się sprzedawać. Piersze opakowanie zużyłem do połowy i z wśekłaścią i może ulgą rzuciłem nim o podłogę i do śmieci. NIGDY WIĘCEJ TEGO G... NIE KUPIĘ I NIE POLECAM NIKOMU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krople Hyal-Drop27 grudnia 2017 13:17

   Szanowny Panie, nowe opakowanie zostało wprowadzone z myślą o większym bezpieczeństwie użytkowników, korzystających z produktu. Aplikacja wykonana zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce nie powinna sprawiać problemu. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją. W przypadku pytań prosimy o kontakt na: kontakt.hyaldrop@valeant.com.

   Usuń
 13. Zgadzam się, że obecny dozownik to jakieś nieporozumienie. Czas chyba na zmianę kropli na inne :(

  OdpowiedzUsuń
 14. Zmieniona pompka beznadziejna!!! Jestem obecnie w Itali. Tutaj już znikły z aptek. Można je jedynie kupić przez internet. Przed wyjazdem kupilam Hylo-Comod tez marka niemiecka. Pompka wporzadku ale po zakropieniu szczypały mnie oczy. Kosztują w Polsce 40zl!!! Teraz używam Lacrimart i jestem zadowolona. Tradycyjny sposób zakraplanie ale buteleczka wykonana została z miękkiego plastiku i nie mam większych problemów z zakraplaniem. Jakość kropli dla mnie odpowiednia. Koszt 7,50 euro. Polecam!!! Chociaż nie wiem czy w Polsce kropelki te są tej samej jakości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krople Hyal-Drop27 grudnia 2017 13:17

   Szanowna Pani, nowe opakowanie zostało wprowadzone z myślą o większym bezpieczeństwie użytkowników, korzystających z produktu. Aplikacja wykonana zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce nie powinna sprawiać problemu. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją. W przypadku pytań prosimy o kontakt na: kontakt.hyaldrop@valeant.com.

   Usuń
 15. Szanowny/a Krople Hyal-Drop,
  czyli dozownik dobry, ale ludzie nie mogą sobie poradzić z nowoczesnym rozwiązaniem? Aplikowałam zgodnie z instrukcją, a raczej próbowałam, po czym wyrzuciłam krople do kosza. Jak dobre by te krople nie były, nie nadają się do użytku dla ludzi, nawet tych zachęconych do zapoznania się z ulotką. totalna porażka.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam nadzieję, że wyniki sprzedaży tych kropli znacząco spadną i skłonią producenta do zmiany tego idiotycznego dozownika. Zmiana niby podyktowana "większym bezpieczeństwem użytkowników", ale ten techniczny bubel tylko zwiększa niebezpieczeństwo używania, niezależnie od tego co instrukcja mówi. Do czasu zmiany dozownika (poprzedni byl dla mnie idealny) nie polecam tych kropli.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...