wtorek, 17 listopada 2015

Bio-Omega 3 Natural - naturalny olej rybi w kapsułkach - recenzja


Substancje odżywcze: olej rybi

Sposób użycia: dorośli 1-2 kapsułki dziennie, dzieci powyżej 4 roku życia 1 kapsułka dziennie

Zawartość opakowania: 60 kapsułek

Cena: ok. 25 zł

Kapsułki Bio-Omega 3 zatrzymałam specjalnie na okres jesienno-zimowy. Dlaczego? Bo kwasy omega 3 zwiększają naturalną odporność organizmu. Ponadto kwasy omega 3 wpływają na poprawę nastroju, który przecież o tej porze roku często bywa obniżony, z powodu braku słonecznej pogody. W naszej polskiej diecie mało spożywamy kwasów omega 3, ponieważ jemy mało ryb morskich. 


A czym są kwasy omega 3?
To kwasy tłuszczowe, z grupy kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, znajdujące się przede wszystkim w rybach morskich - łosoś, śledź oraz makrela. Dwa najważniejsze z nich to EPA i DHA. Osoby, które nie spożywają ryb (przynajmniej jedną tygodniowo, morskie nie hodowlane), mogą uzupełniać niedobór kwasów omega za pomocą Bio-Omega 3 Natural. Kwasy omega 3 sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu serca (min. 250 mg EPA/DHA dziennie), procesowi widzenia i funkcjonowania mózgu (min. 250 mg DHA dziennie). Pamiętajmy jednak, że suplement diety uzupełnia niedobory witamin, ale nie leczy.


Bio-Omega 3 Natural zawiera kwasy tłuszczowe w naturalnej postaci w formie trójglicerydów. W kapsułce z żelatyny pochodzącej z ryb, jest zamknięty olej rybi. Dodano też aromat o smaku cytrynowym, co niweluje nieprzyjemny posmak w ustach. Kapsułkę można rozgryźć lub rzuć.

Bio-Omega 3 Natural pochodzi z ryb morskich głębinowych, starannie wyselekcjonowanych, aby zapewnić czysty i bezpieczny produkt. Produkt spełnia wszystkie wymagania Unii Europejskiej dotyczące zasad higieny, w tym przydatności oleju rybnego przeznaczonego do spożycia przez ludzi oraz norm ustanowionych przez Globalną Organizację EPA i DHA (GOED). Mamy więc gwarancję wysokiej jakości oleju z ryb do spożycia.


A do czego naszym oczom potrzebne są kwasy omega 3? 
Przede wszystkim są niezbędne w leczeniu zespołu suchego oka, wpływają na nasz wzrok i chronią komórki nerwowe w oku, zapobiegając zwyrodnieniu plamki żółtej (związanej z wiekiem). A więcej przeczytacie tutaj. Pamiętajcie, że nasz organizm, nie jest w stanie sam je wytworzyć.

Tyle z teorii. Teraz moje odczucia dotyczące kapsułek Bio-Omega 3 Natural. Patrzę na opakowanie i widzę bardzo krótki skład, chyba najkrótszy z jakim się spotkałam wśród suplementów diety: olej rybi, żelatyna pochodząca z ryb, glicerol (utrzymujący wilgoć) i aromat o smaku cytrynowym. Wyjmuję kapsułkę z opakowania i jej wielkość poraża mnie: około 2,5 cm długości - jak ją połknąć? Na szczęście można ją pogryźć, ale ponieważ nie lubię tego, biorę więc oddech i połykam. Okazuje się, że pomimo swoich dużych rozmiarów, kapsułka, dzięki gładkiej, opływowej strukturze przelatuje przez gardło całkowicie niewyczuwalnie. Nie ma czego się obawiać. Nie czuję też w buzi posmaku ryby ani świeżej cytryny. Połykam codziennie jedną kapsułkę (można też dwie). Nie ma konieczności popijania wodą i spożywania w czasie posiłku.


Mały kłopot sprawia mi wyciskanie kapsułek z blistrów. Wychodzą z lekkim oporem i jest obawa, że miękka kapsułka pęknie i wycieknie z niej płyn. A jeśli chodzi o płyn - zdecydowałam się rozgryźć jedną z kapsułek - w smaku jest rybno-cytrynowy. Osłonka jest solidna i troszkę zejdzie nam żucia, nim płyn wypłynie i nim sama osłonka rozpuści się w buzi. Smak jest niebyt przyjemny, do zniesienia, aczkolwiek wolę tabletki połykać.

Muszę przyznać, że opakowanie Bio-Omega 3 jest profesjonalnie zrobione, z pewnością namawia mnie do wyboru spośród innych na półce w aptece, zachęca do zakupu. A w środku oprócz kapsułek niespodzianka:Wystarczy wysłać kupon z opakowania pocztą, by otrzymać bezpłatnie kolejny produkt do wypróbowania. Możemy również zrobić to przez Internet na stronie http://www.pharmanord.pl/za-darmo - przepisujemy kod z kuponu i podajemy swoje dane do wysyłki. Do wyboru mamy: 40 kapsułek Bio-D3-Vitamin (witamina słońca, której teraz mamy bardzo mało), 30 tabletek Bio-Chromium (Chrom) lub 30 kapsułek Bio-Omega 3 Fish Oil. Nie trzeba rejestrować się, zakładać konta, logować itp. Wystarczy zakupić opakowanie jednego z produktów Pharma Nord i korzystając z kuponu zawartego w środku zamówić kolejne wybrane, bezpłatne opakowanie z dostawą do domu :) Polecam, skorzystajcie!

Podsumowując Bio-Omega 3 Natural to naturalny olej rybi o cytrynowym smaku, który może być przyjmowany również przez dzieci. Pozbawiony zanieczyszczeń oraz rybiego posmaku i zapachu. Wyprodukowany zgodnie z restrykcyjnymi zasadami GMP.

3 komentarze:

  1. Od jakiegoś pół roku łykam tłuszcze Omega-3 i muszę powiedzieć, że czuję różnicę w ogólnej poprawie zdrowia. Myślę, że omega 3 zagości w mojej diecie na dłużej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Prześledziłem ceny i składy bardzo wielu suplementów Omega-3 i na obecną chwilę najkorzystniej wypada Olimp gold Omega 3 sport edition w cenie średnio 45 zł za 120 kaps. Jedna kapsułka 1000mg zawiera EPA-330 mg DHA-220 mg. Trudno znaleźć większe stężenie w takiej cenie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Prześledziłem wiele supli Omega-3 i obecnie chyba najlepszym stosunkiem składu do ceny jest Olimp gold omega-3 sport edition. Około 45 zł za 120 kaps. Kapsułka to 1000 mg a w niej EPA-330 mg DHA-220 mg. Witamina E-6,7mg

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...