poniedziałek, 2 listopada 2015

Blephaclean sterylne chusteczki do higieny powiek bez konserwantów - recenzja


Zawartość opakowania: 20 chusteczek

Cena: ok. 30 zł

Stosowanie: dwa razy dziennie, rano i wieczorem

Już wcześniej, w jednym z postów, wspomniałam Wam o chusteczkach Blephaclean firmy Thea. Dziś przedstawię je dokładniej, gdyż są warte uwagi.


Blephaclean to sterylne, pakowane pojedynczo, nasączone płynem chusteczki do codziennej pielęgnacji powiek i wrażliwych partii skóry. Są bardzo dobrze tolerowane, nie zawierają konserwantów ani detergentów i są wskazane również przed i po zabiegach okulistycznych, Delikatnie usuwają zanieczyszczenia, zabrudzenia i pozostałości makijażu, nie podrażniając oczu i naskórka. Ponadto, dzięki zawartości kwasu hialuronowego, kaprylu glicyny, wyciągu z wąkrotki azjatyckiej i wyciągu z kosacca florenckiego, chusteczki nawilżają zewnętrzne warstwy naskórka oraz łagodzą i regenerują wrażliwą skórę. Blephaclean są bezzapachowe i nietłuste, nie wymagają spłukiwania po użyciu. Zalecane są dla osób noszących soczewki kontaktowe. Można stosować je u dzieci już powyżej 3 miesięcy.


A jak rozpoznamy u siebie nieprawidłowości w obrębie powiek? Kiedy:

  • mamy uczucie dyskomfortu oczu,
  • mamy zaczerwienienie powiek,
  • mamy obrzęk powiek,
  • mamy łuski u nasady rzęs
warto zastanowić się wówczas nad odpowiednią pielęgnacją brzegów powiek.


Jak stosujemy chusteczki?


1. Pielęgnacja powiek i rzęs:
Po wyjęciu chusteczki z opakowania, rozłożoną przykładamy do zamkniętych powiek i nasady rzęs. Delikatnie masujemy małymi, kolistymi ruchami usuwając zanieczyszczenia i wydzieliny.

2. Pielęgnacja brzegów powiek:
Przed lustrem rozchylamy powieki i ostrożnie przecieramy brzeg powieki (przy nasadzie rzęs) za pomocą zwiniętej w rolkę chusteczki.

Jak chusteczki wpływają na nasze powieki?

  • przy zaczerwienieniu lub podrażnieniu - działają kojąco,
  • przy alergii oczu - łagodzą objawy zmniejszając ilość alergenów,
  • w stanach zapalnych z wydzieliną na brzegach powiek - bardzo dobre przy bakteryjnym zapaleniu spojówek, kiedy konieczne jest usuwanie wydzieliny,
  • przy dyskomforcie ocznym w przebiegu chorób skóry - np. trądziku różowatego,
  • przy objawach suchego oka, kiedy kolejne sztuczne łzy nie przynoszą efektu - poprawa stabilności filmu łzowego.

Chusteczki są dość drogie, jak na 5 dni użycia, bo tyle dni wychodzi po zastosowaniu się do zaleceń producenta: 20 chusteczek - każda na oddzielne oko, co daje 10 dni, ale używanie 2 razy dziennie daje już tylko 5 dni. W związku z tym, stosuję je tylko rano by oczyścić oczy z nocnych wydzielin i pozostałości nocnej maści nawilżającej. W zupełności mi wystarcza. Do tego przedzieram chusteczkę na pół; choć jest mała wystarcza na dwoje oczu. Blephaclean są bardzo skuteczne, fajnie przygotowują oko na działanie kropli. Są wskazane przy dysfunkcji gruczołów Meiboma. Optymalnie nasączone płynem, nie za mało i nie za dużo, nie ma ryzyka dostania się płynu do oka. Pakowane pojedynczo, idealne na podróż. Aczkolwiek jakbym miała wybierać, ostatnio lepiej mi służą opisane wcześniej Demoxoft Clean. Niemniej Blephaclean też są bardzo dobre.

Używacie tych chusteczek? Co o nich sądzicie? A może macie inne ulubione? Podzielcie się z innymi, by pomóc im w wyborze.

W jednym z kolejnych postów opiszę Wam płyn Blephasol do higieny powiek, a w przyszłości również żel Blephagel. Wszystkie te preparaty są hypoalergiczne i pozbawione konserwantów. Są przebadane pod kątem bezpieczeństwa dla narządu wzroku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...