niedziela, 29 marca 2015

Vismed Gel - krople nawilżające bez koserwantów - recenzja

Preparat, jako żel, stosowany do długotrwałego nawilżania oczu, w ciężkich objawach zespołu suchego oka.


Skład: 3 mg hialuronianu sodowego (0,3%), chlorek sodowy, chlorek potasowy, wodorofosforan dwusodowy, cytrynian sodowy, chlorek magnezowy, chlorek wapniowy, woda do iniekcji

Opakowanie: 20 pojemników 0,45 ml (na zdjęciu próbki)

Cena: ok. 30 zł

Stosowanie: według potrzeby

Vismed Gel to zamykane pojemniki jednodawkowe, które można używać przed upływem 12 godzin od otwarcia (ja używam nawet do 24 godzin). Wskazany jest przy suchych oczach, jak również przy uszkodzeniach powierzchni oka, spowodowanych powierzchniowym zapaleniem rogówki, zespołem Sjogrena lub pierwotnym zespołem suchego oka. Zmniejsza objawy podrażnienia oka, jest skuteczny i bezpieczny, poprawia gojenie nabłonka rogówki po zabiegach. Tworzy stabilną warstwę na powierzchni oka. Bardzo dobrze tolerowany, ze względu na brak konserwantów.

Wskazania:
 • kurz,
 • dym,
 • suche powietrze,
 • klimatyzacja,
 • wiatr,
 • zimno,
 • praca przy komputerze,
 • używanie szkieł kontaktowych,
 • po badaniach okulistycznych.

W związku z nadchodzącą wiosną i tym samym pyleniem roślin, polecam również do kropienia osobom z wiosenną alergią, celem oczyszczenia oczu i tym samym zapobieżenia ewentualnym podrażnieniom. Preparatu nie używamy jednocześnie z innymi środkami do oczu (zachowujemy odstęp). 

Żelowa konsystencja Vismed Gel sprawia, że jest on trwalszy niż zwykłe krople do oczu - dłużej utrzymuje się na powierzchni oka. Ampułka jest miękka, łatwo dozuje kropelkę, na którą długo nie trzeba czekać z przechyloną głową. Kropla jest spora, ale nie wypływa nam z oka. Po zakropieniu występuje długie w porównaniu do innych kropli zaburzenie widzenia (nawet ponad 5 minut); także w pracy lepiej jest kropić preparat podczas przerwy, inaczej możemy mieć kłopot. Po użyciu koreczek nadaje się do ponownego zatkania minimsa, co jest na pewno  bardzo wygodne. Podczas 8 godzin pracy, wystarczą mi 2, 3 kropelki Vismed Gel dla pełnego komfortu. Podobnie, jak opisane wcześniej Systane Gel Drops, preparat może być zbyt gęsty dla osób z zaawansowanym zespołem suchego oka (tj. bardzo duży deficyt łez, zaburzenie funkcji gruczołów Meiboma), ze względu na brak poślizgu. Wówczas, pojawia się tylko chwilowe działanie w miejscu podania i odczuwa się dyskomfort (zwłaszcza rano). Dlatego, w takim przypadku, lepiej jest około 5 minut wcześniej podać krople nawilżające o rzadszej konsystencji, a dopiero później Vismed Gel, celem dłuższego nawilżenia. Poza tym wyjątkiem, preparat bardzo dobrze sprawdza się na suchych oczach. Łagodny i skuteczny, oraz tak jak lubię - bez konserwantów. Czyli przy okazji pomagania, nie narobi małych szkód. 

1 komentarz:

 1. Krople to genialna sprawa na zmęczone oczy. Używam z narzeczonym codziennie i widzę różnicę. Oczy są zdrowsze i przede wszystkim stanowi świetna ochronę ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...