czwartek, 4 czerwca 2015

Dermika Pure - Delikatny Płyn Micelarny ze Świetlikiem - recenzja

Delikatny płyn micelarny ze świetlikiem do cery wrażliwej, do demakijażu twarzy i oczu.
Opakowanie: 200 ml

Cena: ok. 25 zł

Preparat do demakijażu twarzy i oczu na bazie bardzo łagodnych środków myjących. Skutecznie oczyszcza, chroniąc płaszcz hydrolipidowy skóry. Ekstrakt ze świetlika koi i łagodzi. Płyn nie powoduje szczypania ani łzawienia oczu. Nie zawiera kompozycji zapachowej. Nie ma konieczności spłukiwania twarzy wodą.

Płynu Dermiki używam do demakijażu oczu, codziennie wieczorem. Preparat ma w swoim składzie niewiele składników, jest delikatny i dobrze tolerowany przez moje oczy. A przy tym skuteczny, nawet lepiej i szybciej oczyszcza oczy, niż niektóre inne płyny micelarne. Nie trzeba mocno i długo trzeć, aby doczyścić resztki makijażu. Tu zaznaczam, że maluję się delikatnie, bez tuszu wodoodpornego. Jest odpowiedni i dobry dla zdrowych oczu, natomiast te chore i bardzo wrażliwe może trochę podrażniać. Posiada wygodny nietypowy dozownik - nie trzeba odkręcać zakrętki i martwić się gdzie ją odłożyć; wystarczy przekręcić złotą górę butelki w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara i udrażnia się otwór znajdujący się na górze. Wyciskamy odpowiednią ilość płynu na wacik i przecieramy oczy (zalecam przytrzymać wacik chwilę na zamkniętych powiekach, celem rozpuszczenia kosmetyków malujących). Uważamy, by płyn nie dostał się do oczu. Mały minus, że góra butelki naturalnie kurzy się i podczas używania, płyn spływa po wierzchu zakrętki na waciki. Na pewno lepiej by było gdyby trafiał bezpośrednio na wacik. Także pamiętajmy o zachowaniu higieny i przecierajmy zakrętkę z resztek płynu i przyklejonego do nich kurzu. Co ciekawe, zauważyłam, że płyn odrobinę uszkadza pomalowane lakierem paznokcie. 
Zaznaczam, że nie jest to roztwór do higieny powiek typu Blephasol lub Systane Lid Wipes. Jest to skuteczny płyn micelarny, służący do usuwania makijażu.

1 komentarz:

  1. Kupiłam w promocji ale trochę mnie rozczarował, szczypie w oczy

    Pozdrawiam
    Zapraszam do mnie : http://snowarskakarolina.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...