poniedziałek, 8 czerwca 2015

Jednodniowe soczewki kontaktowe MyDay firmy CooperVisionMateriał: silikonowo-hydrożelwy trzeciej generacji

Krzywizna: 8.4

Średnica: 14.2

Moc: -10.0 do + 6.0 Dsph

Cena: 60-70 zł za 30 szt.

Wada wzroku na obu oczach taka sama.
Zapewnienia producenta:

 • wysoka zawartość wody gwarantuje niesamowity komfort do wieczora, redukujący potrzebę stosowania kropli nawilżających
Po założeniu soczewek, od razu postanowiłam poddać je ekstremalnemu testowi - kilku godzinnego wpatrywania się w komputer, i muszę przyznać, że dopiero teraz, gdy przeczytałam powyższe zapewnienie producenta okazało się, że nie musiałam kropić oczu, ponieważ nie pojawiło się uczucie dyskomfortu, które najczęściej mi towarzyszy (dotyczy łagodnego zespołu suchego oka). Ale żeby sprawdzić, jak zachowają się soczewki po zakropieniu oczu, postanowiłam wpuścić po kropelce preparatu bez konserwantów do każdego oka. Z soczewką nic się nie stało, nie przesunęła się itd. Zaobserwowałam natomiast, że nieco dłużej po zakropieniu obraz był zamazany, co ma szczególne znaczenie, gdy kropimy oczy podczas jazdy samochodem.
 • wspaniała tlenoprzepuszczalność dla utrzymania zdrowszych i bielszych oczu
Po maratonie przed komputerem udałam się na miasto i do końca dnia oczy faktycznie były białe.
 • łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu ponieważ są bardziej miękkie niż inne soczewki jednodniowe silikonowo - hydrożelowe
Ponieważ na stałe nie noszę soczewek, trochę czasu zajęło mi ich założenie, jednak z każdym następnym razem było coraz lepiej. Faktycznie zwróciłam uwagę, że są miękkie i delikatne.
 • ochrona przed promieniowaniem UV: UVA – 85%, UVB – 96%
Tak, jak Wam wcześniej pisałam, osoby z zespołem suchego oka bezwzględnie powinny nosić soczewki jednodniowe. Więcej o zaleceniach odnośnie soczewek przeczytacie tu. Soczewki MyDay bardzo dobrze dopasowują się do oka (ja mam promień krzywizny rogówki 8.0, a i tak soczewki doskonale leżały na moich oczach). 
Jeżeli chcecie za darmo przetestować soczewki MyDay poszukajcie szczegółów na stronie CooperVision: http://coopervision.pl/bezplatne-soczewki-probne

4 komentarze:

 1. Też ich często używam i potwierdzam że są bardzo wygodne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może się skuszę. Od dłuższego czasu chciałem się przenieść z okularów na soczewki i chyba takie powinny być dobre dla nowicjusza co? :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo trudno było mi znaleźć soczewki dla mnie. Ponieważ cierpię na syndrom suchego oka, musiałem często nawilżać oko i same soczewki. Do czasu, aż wypróbowałem CooperVision MyDay. Komfort, użytkowanie i wygoda. To czego nie znalazłem w innych konkurencyjnych firmach. Czasami zapominam, o tym, że mam soczewki założone. W końcu wyrzucam krople i inne nawilżacie, bo teraz ich nie potrzebuję. Jak najbardziej POLECAM.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na początku swojej przygody z soczewkami stosowałam właśnie soczewki jednodniowe. Od pewnego czasu przerzuciłam się jednak na soczewki miesięczne, co wiąże się m.in. z tym, że regularnie muszę się teraz zaopatrywać w odpowiedni płyn do soczewek. Mój ulubiony płyn nawilżający kupuję regularnie w pewnym doskonale zaopatrzonym sklepie internetowym.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...