wtorek, 1 września 2015

Systane Nighttime - Overnight Relief - recenzjaSkład: Mineral Oil 3%, White Petrolatum 94%, Anhydrous Liquid Lanolin 3% (olej mineralny, wazelina biała, bezwodna ciekła lanolina)

Opakowanie: 3,5 g

Cena: ok. 13 $

Stosowanie: na noc; odciągamy dolną powiekę tworząc kieszonkę i nakładamy wewnątrz niewielką ilość maści

Trwałość: brak

Systane maść w terapii suchych oczu na noc bez konserwantów. 


Krople do oczu dobrze działają w dzień, ale na noc mogą być niewystarczające. Wtedy lepiej sprawdzają się żele i maści, a zwłaszcza te drugie, Systane Nighttime Ointment jest długo działającą maścią, stworzoną do ochrony suchych oczu podczas snu. Stworzona, aby utrzymywać oczy natłuszczone i spokojne w nocy. Systane tworzy gładką i komfortową warstwę ochronną na oczach, przynosząc im ulgę. Jest bezpieczna i efektywna, zapobiega podrażnieniom oraz łagodzi suchość oczu. Przed zastosowaniem ściągamy soczewki kontaktowe, nie dotykamy końcówki pojemnika, a po użyciu od razu zatykamy koreczkiem.

W Polsce znam tylko jedną dobrą maść do oczu - VitA-POS klik. Za granicą wybór jest znacznie większy. O Ameryce już nie wspominając. Żałuję, że wciąż brakuje u nas preparatów do nocnej kuracji suchych oczu. Nie wiedzieć czemu, przy tak dużym wyborze preparatów Alcon - Systane, maści Systane Nighttime nadal nie można u nas nabyć i nie jest planowane w najbliższym czasie jej wprowadzenie. A z czystym sumieniem uznaję ją za bardzo dobrą. Bez konserwantów, doskonale natłuszcza moje oczy podczas snu, Rano ból i pieczenie zostają zredukowane. Z tego co orientuję się, Systane Overnight Relief można nabyć na eBay, lub po prostu poprosić zagranicznych znajomych o zakup. 

Tubka Systane Nighttime jest mała, zgrabna i poręczna. Ma miękki koreczek oraz precyzyjny i wygodny dozownik. Jest też bardzo czuła na ucisk, a nawet jego brak. Po otwarciu, w trakcie i po użyciu maść wciąż leci. Trzeba szybko zatykać tubkę koreczkiem. Z tego też powodu trudno jest zakończyć aplikację maści do oka; nieraz muszę dotknąć końcówką do powieki, aby przerwać dozowanie. Ale wraz z opróżnianiem pojemnika, ta czułość maleje. Co zdziwiło mnie, w kartoniku nie znajdziemy żadnej ulotki. Wszystkie konkretne informacje zawarte są na kartoniku i tubce. W działaniu maść podobna jest do VitA-POS, jednak po Systane moje oczy są mniej podrażnione (zwłaszcza rano). Porównując, wolę Systane. Po wczorajszym badaniu okulistycznym dowiedziałam się, iż moja rogówka jest w dobrej kondycji, przy moim zaawansowanym zespole suchego oka. Także maść na noc sprawdza się.

Zapraszam Was do odwiedzenia strony Systane, gdzie przeczytacie konkretne informacje dotyczące Systane Nighttime (po angielsku):  http://www.systane.com/Eye-Lubricant.aspx oraz zapoznacie się z innymi produktami na rynku zagranicznym. Możecie też wybrać nasz kraj i prześledzić ofertę kropli dostępnych w Polsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...