środa, 14 października 2015

Systane Hydration - nawilżające krople do oczu - recenzjaSkład: hialuronian sodu, glikol polietylenowy 400, glikol propylenowy, guar hydroksypropylowy, sorbitol, aminometylopropanol, kwas borowy, boran sodu, edetynian dwusodowy, cytrynian sodowy, chlorek potasu, chlorek sodu i POLYQUAD (chlorek polidronium) 0,001% - środek konserwujący

Opakowanie: 10 ml

Cena: ok. 25 zł

Stosowanie: według potrzeby cały dzień

Trwałość: 3 miesiące od pierwszego otwarcia


Systane Hydration to krople, które zatrzymują wodę dla lepszego nawilżenia oczu oraz długotrwałego złagodzenia objawów suchego oka. Wspomagają też regenerację uszkodzonych komórek powierzchni oka. Łagodzą kłucie, pieczenie i uczucie piasku pod powiekami. Preparat może być stosowany do nawadniania wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych silikonowo-hydrożelowych oraz miękkich soczewek kontaktowych (hydrofilnych). Nie jest natomiast przeznaczony do czyszczenia lub dezynfekcji soczewek. 
Mała, poręczna buteleczka kropli nawilżających renomowanej firmy Alcon. Niegdyś samo Systane Eye Drop, teraz ma wiele odmian (Ultra UD, Hydration, Balance, Gel Drops) stosowanych w zespole suchego oka, nie wspominając o innych, niedostępnych na naszym rynku (Systane Nighttime, Gel, Contacts). Przed użyciem Systane Hydration wstrząsamy płynem. Z buteleczki wyciskamy gęstą, dużą kroplę, a kolejna, aby nie moczyć dozownika, zostaje sprytnie całkowicie wciągnięta do środka. Dzięki temu dozownik pozostaje zupełnie suchy (nie jak w przypadku niektórych kropli cały umoczony). Kropla jak wspomniałam jest duża, zalewa oko i często wypływa z oka. Płyn gromadzi się na rzęsach - uwaga na makijaż, zwłaszcza tusz do rzęs i kredkę do oczu; czasami zaschnięty osad trzeba usunąć chusteczką z brzegów powiek. Po podaniu do oka mrugamy i przez około minutę mamy zaburzone widzenie, które powoli przemija. Zakraplaczem nie dotykamy do żadnej powierzchni, a po użyciu dokładnie zamykamy butelkę. Oczy pozostają mokre i dobrze nawilżone przez długi czas. Widziałam, jak zaczerwienione suche oczy po podaniu Systane Hydration stawały się bielsze i spokojniejsze. Początkowo po podaniu był ból (bardzo wysuszone oczy), który szybko mijał przynosząc duży komfort i ulgę. Niewątpliwe zauważyłam bardzo dużą różnicę w wyglądzie oczu przed i po podaniu.

Moim oczom służą te krople, aczkolwiek do ulubionych nie należą. Przede wszystkim ze względu na konserwant - POLYQUAD, a po drugie są dla moich oczu odrobinę za ciężkie, zwłaszcza rano, gdy oczy są zbyt suche, kiedy brakuje własnych łez - wówczas lepiej sprawdzają się mniej gęste krople. Natomiast dla mojego męża są idealne. Na ulotce czytam o możliwym do wystąpienia uczuciu dyskomfortu w obrębie oka, nadmiernego łzawienia, zmian widzenia lub zaczerwienienia oka - u mnie wystąpił tylko dyskomfort po podaniu rano po śnie, poza tym żadnych objawów niepożądanych nie zauważyłam. Systane Hydration są też wskazane przy noszeniu soczewek kontaktowych, gdy w trakcie ich noszenia wystąpi dyskomfort, drobne podrażnienia lub zamglone widzenie.
Polecam krople nawilżające Systane Hydration przy zaawansowanym zespole suchego oka. Jednak sama nie używałabym ich długotrwale ze względu na konserwant, tylko jedno opakowanie na pewien czas. Są bardzo dobre i skuteczne. A Wy co sądzicie o tych kroplach? Pomagają Waszym suchym oczom?

3 komentarze:

  1. Ja je bardzo lubię, są dużo lepsze niż Systane Ultra tej samej firmy. Łatwo się je kropi (mam problem przy butelkach kropli bez konserwantów...), a że stosuję tylko raz na dobę, to na razie konserwant mi nie przeszkadza.

    OdpowiedzUsuń
  2. Są fajne, ale mnie bardziej pasują jednak krople starazolin hydrobalance (niebieskie). Wydaje mi się, że po nich oko jest o wiele lepiej nawilżone i też mi bardziej odpowiada konsystencja i cena :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wypróbowałam już chyba wszystkie krople dostępne na rynku. Te uważam dla mnie za najlepsze. Po zakropieniu nie pieką mnie oczy tak jak przy innych.Są łagodne "w byciu we mnie", nie muszę po nie tak często sięgać jak np przy starazolin który ewidentnie wysuszał mi oko zamiast nawilżać.Choć czasami zmieniam na inne.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...