sobota, 16 maja 2015

Optic Senior 50+ - witaminy na oczy dla osób po 50


Substancje odżywcze: luteina, zeaksantyna, witaminy: A, C, E, B1, B2, B6, B12, antocyjany z borówki czernicy, proantocyjanidyny z winogron, cynk

Dla kogo: osoby po 50 roku życia narażone na czynniki wpływające na pogorszenie wzroku (długotrwale pracujące przy komputerze, przy sztucznym lub słabym oświetleniu, dużo czytające, prowadzące pojazdy, przebywające na intensywnym świetle słonecznym)

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie

Zawartość opakowania: 30 tabletek

Cena: ok. 11 zł

Preparat nie jest wskazany dla osób palących papierosy oraz dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Optic Senior pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia oraz w ochronie komórek całego organizmu przed stresem oksydacyjnym. Ponadto zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. Zawiera beta-karoten, który jest łatwo przyswajalną formą witaminy A (nota bene zalecane jest spożywanie beta-karotenu zwłaszcza teraz, przed porą letnią i opalaniem na słońcu). 

Kolejny polski preparat, podobny do Optic Total, z tym że bogatszy w substancje odżywcze. Cena również na kieszeń wielu z nas. Małe tabletki, łatwe do połknięcia i nie pozostawiające w gardle nieprzyjemnego posmaku. Spożywamy o dowolnej porze dnia, popijając dowolnym płynem. Choć nie mam 50 lat, stosuję je, gdyż jak wiadomo mi od jednego z zaznajomionych okulistów, to nie ma szczególnego znaczenia - może spokojnie łykać je i 30 latek. Nie widzę specjalnej różnicy w kondycji moich oczu pomiędzy stosowaniem Optic Total a Optic Senior. Niemniej, niewątpliwie ten drugi ma bogatszy skład dla naszych oczu. Przy przyszłym wyborze któregoś z obu preparatów, kierowałabym się kondycją moich oczu (np. praca obciążająca wzrok) i zapotrzebowaniem w danym momencie na witaminy (np. pora roku). Wiek bym sobie odpuściła :)

5 komentarzy:

 1. Witam,

  Pytanie trochę z innej "beczki"

  Czy przy zespole suchego oka krople powinny być również stosowane prewencyjnie aby na wszelki wypadek nie doprowadzić do wysuszenia i podrażnienia rogówki, nawet kiedy wszystko jest dobrze przez jakiś czas? Czy jednak lepiej odstawiać aby nie przyzwyczaić oka do nawilżania z zewnątrz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. W odpowiedzi, jeżeli masz zespół suchego oka i nie masz uszkodzonej rogówki to stosuj krople nawilżające wg potrzeby (pod warunkiem braku diagnozy dotyczącej rozpoznanego upośledzonego czucia rogówkowego). Z kolei jeżeli nie stwierdzono u Ciebie zespołu suchego oka i nie odczuwasz objawów suchości, nie ma potrzeby stosowania kropli, chyba że np. celem przepłukania oczu, po pobycie w zadymionym lub zakurzonym pomieszczeniu. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Miałem na myśli sytuację przy ZSO. Czy kiedy mamy "lepszy dzień" i nie odczuwamy tak bardzo dyskomfortu to prewencyjnie też te krople wpuszczać?

  U mnie często jest tak, że wydaje mi się że nie muszę kroplić w ciągu dnia a nagle wieczorem pojawia się suchość i sklejone powieki rano i dochodzi do podrażnienia...:/

  Rozumie, że Ty chyba zakraplasz codziennie bez wzgledu na stan oczu, gorsze, lepsze dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kropię codziennie, ale też ze względu na charakter pracy i bardziej skomplikowaną sytuację dotyczącą oczu. Natomiast w Twojej sytuacji nie kropiłabym w te lepsze dni na siłę - tylko wspomagająco rano i wieczorem, zwłaszcza że wiesz, że brak kropienia przed snem powoduje problemy rano. Obserwuj oczy. Jeżeli zauważysz, że jednak brak nawilżania powoduje z czasem niekorzystne objawy, staraj się wówczas kropić regularnie.

   Usuń
 3. Witam. Okulista stwierdziła u mnie zso. nie miałam tych opisywanych testów na film lzowy. Okulista stwierdziła zrywanie się filmu lzowego przy zwykłym badaniu no i nadmiar wydzieliny. z objawów miałam częste mrugania zaburzenia ostrości widzenia. DOSTAŁAM Theoloz duo. i dolegliwości przeszły. TERAZ używam profilaktycznie Lacrimal. ALE tu pytanie. Mam 30 lat , karmie piersią. JAKIE mogą byc przyczyny zso ? Tarczyca jest ok. Wszystkie wyniki w normie. Okulista powiedziała ze problemem może yc karmienie piersią i mam zadbać o dietę. ALE martwię się bo nie znam przyczyny i boję się że dolegliwość wróci :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...