sobota, 2 maja 2015

Systane Lid Wipes - chusteczki do demakijażu i higieny powiek - recenzja


Opakowanie: 30 nawilżonych, sterylnych chusteczek

Cena: ok. 35 zł

Stosowanie: 

1. Pocieramy zamkniętą torebkę z chusteczką, by wytworzyła się piana.
2. Zamykamy oko i przecieramy delikatnie powiekę chusteczką.
3. Używając nowej chusteczki, powtarzamy czynność z drugim okiem.
4. Opłukujemy powieki ciepłą wodą i osuszamy.
5. Chusteczki zużyte wyrzucamy.

Używamy niezwłocznie po otwarciu. Staramy się, by płyn z chusteczki nie dostał się do oka. Chusteczki są tylko do jednorazowego użycia - jedna chusteczka do jednego oka.
Systane Lid Wipes to chusteczki do usuwania makijażu i codziennej higieny powiek. Nawilżone usuwają zanieczyszczenia i makijaż, które mogą powodować podrażnienie oczu. Są hipoalergiczne, nie powodują podrażnień, są pojedynczo pakowane, można więc zabrać je ze sobą wszędzie, np. w podróż, albo na wizytę do okulisty, celem usunięcia makijażu przed badaniem.
Rewelacyjne chusteczki. Jestem z nich bardzo zadowolona. Używam je do wieczornego demakijażu oczu. Ale mogą być też używane rano, do pielęgnacji i oczyszczania brzegów powiek po nocy - ze śpiochów i resztek kropli lub maści. Doskonale usuwają makijaż, bardzo dokładnie i szybko. O wiele lepiej niż dotychczas używany przeze mnie płyn micelarny (aczkolwiek ten jest łagodniejszy). Po wyjęciu chusteczki z opakowania, przykładam ją na kilka sekund do zamkniętej powieki, by rozpuścić makijaż. Dopiero wtedy pocieram. Ale uwaga, nie przyciskamy zbyt mocno, bo chusteczki są bardzo mokre i płyn łatwo może dostać się do oka. Idealna struktura chusteczki - jej chropowatość sprawia że wydzieliny czy makijaż można dokładnie usunąć, bez tarcia. Do tego są mocno nasączone płynem, więc nie ma obaw, że nie wystarczy na powiekę. Nie rwą się. W moment usuną cień, tusz, korektor, a rano ładnie przygotują oko na krople nawilżające, oczyszczając brzegi powiek z wydzielin. Przy tym nie podrażniają, nawet moje bardzo wrażliwe oczy. Może ewentualnie trochę piec, gdy płyn z chusteczek dostanie się do wrażliwego, chorego oka. Po ich użyciu zakrapiam oczy kroplami nawilżającymi, by jeszcze je "przepłukać".
Chusteczki do pielęgnacji Systane Lid Wipes są bardzo dobre dla osób z dysfunkcją gruczołów Meiboma (dla mnie też), gdzie pielęgnacja brzegów powiek jest wskazana. Dobre przy wrażliwych oczach i zespole suche oka. Szkoda tylko, że chusteczki są tak drogie. W opakowaniu mamy 30 sztuk, ale wystarcza na 15 dni pielęgnacji, za 35 zł. Może dlatego, że za ceną idzie jakość? Ja używam tylko wieczorem do demakijażu oczu, bo po prostu szkoda mi ich na poranną pielęgnację, przy tym, jak znakomicie usuwają makijaż, jednocześnie dbając o moje brzegi powiek.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...