czwartek, 5 czerwca 2014

Przydatne wyszukiwarki dla pacjentów


Chcę podzielić się z Wami stronami internetowymi, przydatnymi nie tylko w kwestii leczenia oczu.Tu znajdziecie informacje na temat leków refundowanych, m.in. cena bez refundacji, cena po zniżce, zawartość opakowania. Bardzo przydatne. W wyszukiwarce wpisujecie nazwę leku, który chcecie sprawdzić.

Zintegrowany informator pacjenta. Tu znajdziecie m.in. adresy aptek, przychodni, szpitali, poradni itd. NFZ w Waszym mieście. Wybieracie np. przychodnie specjalistyczne, wpisujecie jaka specjalizacja Was interesuje np. okulistyka, dalej województwo, miejscowość i wyświetlają Wam się dane: nazwy placówek, adresy, telefony, dni i godziny otwarcia. Ale też szczegóły (dojazd, dostosowanie dla osób niepełnosprawnych, wyposażenie) i mapy.


Wyszukiwarka leków, nie tylko refundowanych i nie tylko tych na receptę. Wpisujemy nazwę leku i czytamy zawartość, zamienniki, ostrzeżenia, dawkowanie.


Tu znów wyszukiwarka na temat leków refundowanych i wszelkie informacje dotyczące leku - łącznie z tańszymi zamiennikami.


Informator o tym ile czeka się na świadczenie do lekarza specjalisty z NFZ. Tu dowiemy się, ile będziemy musieli poczekać w kolejce na wizytę u np. okulisty. I to bez wychodzenia z domu. Wybieramy rodzaj świadczenia, np. Poradnia Okulistyczna, województwo które nas interesuje i miejscowość. Przypadek stabilny lub pilny. Szpitale, Przychodnie, Inne lub Karta Onkologiczna. Po wyborze wciskamy Sprawdź Czas Oczekiwania i sprawdzamy:
- jaka jest liczba osób oczekujących,
- jaka jest liczba osób skreślonych,
- ile dni oczekiwania,
- pierwszy wolny termin.
W ten sposób wiemy, gdzie mamy szansę dostać się najszybciej do wybranego specjalisty, a gdzie takiej możliwości w najbliższym czasie nie ma. Można też uszczegółowić wybór wpisując nazwę i adres świadczeniodawcy. Zostaje nam tylko zadzwonić i zarejestrować się - dane kontaktowe są podane.


Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia - którego celem jest wspomaganie naszego zdrowia, zdrowia naszych dzieci i całej rodziny. Dzięki OSOZ każdy z członków naszej rodziny będzie mógł łatwo i bezpiecznie prowadzić swój notatnik zdrowia w postaci Indywidualnego Konta Zdrowotnego. Jest to miejsce, gdzie gromadzone są wszystkie informacje dotyczące naszego zdrowia. Każda wizyta u lekarza, każdy wykupiony lek, wyniki badań, zdjęcia prześwietleń i nasze własne notatki na temat samopoczucia - wszystko w jednym miejscu, dostępne dla nas i (tylko za naszą zgodą) dla leczącego nas lekarza. A dzięki tym informacjom lekarz będzie wiedział więcej na temat naszego zdrowia, będzie mógł łatwiej i lepiej rozpoznać chorobę oraz zaproponować trafniejsze i tańsze leczenie, zapewniające szybszy powrót do zdrowia.

7. Jeżeli macie kłopot z dostaniem jakiegoś leku, czy kropli nawilżających do oczu, które są Wam potrzebne, a w Polsce nie można ich dostać, przy naszej granicy - w Niemczech w Schwedt (Oder - Center) - jest apteka, która obsługuje polskich klientów. Przyjmuje polskie recepty i wydaje leki. Płatność oczywiście w euro. Można po polsku do nich napisać z zapytaniem o dostępność leku, kropli itd. Można również zamówić lek do odbioru. Dla mieszkańców Szczecina istnieje również opcja dowozu "do drzwi". Wszelkie informacje na: http://www.apteka-schwedt.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...